My festival

Playtime

Saturday, December 16, 2023
2:00 PM Sky Dome 2123

Tibor BÁNÓCZKI – Sarolta SZABÓ – approved for all audiences 15:52 (Hungary)
Playtime Moving Mountains Le Coeur d'Or 2
2:30 PM Jupiter

Benjamin PFOHL – 16:11 (Germany)
Playtime Salle des festivals
8:00 PM The Invisible Fight

Rainer SARNET – 21:55 (Estonia)
Playtime Salle des festivals
Sunday, December 17, 2023
1:15 PM Pauvres Créatures

Yórgos LÁNTHIMOS – approved for all audiences 15:36 (United Kingdom)
Playtime Centre Bernard Taillefer
3:30 PM Jupiter

Benjamin PFOHL – 17:36 (Germany) Filmmaker in Attendance
Playtime Le Coeur d'Or 3
5:30 PM Life's a Bitch

2 – 19:10
Playtime Salle des festivals
8:00 PM Pauvres Créatures

Yórgos LÁNTHIMOS – approved for all audiences 22:21 (United Kingdom)
Playtime Salle des festivals
8:30 PM Europa
Booking possible
2 – 22:29 Filmmaker in Attendance
Playtime Le Coeur d'Or 3
8:45 PM Amours à la finlandaise
Booking possible
Selma VILHUNEN – approved for all audiences 23:12 (Finland)
Playtime Le Coeur d'Or 2
Monday, December 18, 2023
8:30 PM Universal Theory
Booking possible
Timm KRÖGER – 22:58 (Germany) Filmmaker in Attendance
Playtime Le Coeur d'Or 3
8:45 PM A Chef for Dalí
Booking possible
David PUJOL – approved for all audiences 23:09 (Spain) Filmmaker in Attendance
Playtime Le Coeur d'Or 1
Tuesday, December 19, 2023
1:00 PM 20 000 Espèces d'Abeilles

Estibaliz URRESOLA SOLAGUREN – 15:05 (Spain)
Playtime Centre Bernard Taillefer
8:30 PM The Hidden Web
Booking possible
Piotr ADAMSKI – forbidden under 16 22:40 (Poland)
Playtime Le Coeur d'Or 3
Wednesday, December 20, 2023
8:30 PM The Invisible Fight
Full
2 – 23:05 Filmmaker in Attendance
Playtime Le Coeur d'Or 3
Thursday, December 21, 2023
9:00 PM Chiennes de vies
Booking possible
Xavier SERON – 22:53 (Belgium) Filmmaker in Attendance
Playtime Centre Bernard Taillefer
Friday, December 22, 2023
1:00 PM Love and Revolution

2 – 15:25 Filmmaker in Attendance
Playtime Centre Bernard Taillefer

Powered by FestiCiné